Володимир Юрійович Кіщук

Біографія: 

Народився 22 лютого 1956 року в Запорізькій області в родині репресованих. Його мама, Марія Мусіївна, і тато, Юрій Васильович, познайомились в Челябінській колонії, де відсиділи 10 років за зв’язки з УПА. Вони побралися, потім родичі покликали їх у Запорізьку область, де і народився Володимир. Але скоро молода родина повернулася на батьківщину матері, у Вишгородський район Київської області. Купили чверть хатини в смт Димері. Жили дуже бідно, навіть їжі не вистачало, і Володимира на якийсь час віддали до дитячого будинку. Він часто казав, що в нього все є, адже колись не було нічого. Прокидався і починав працювати ще до сходу сонця. Йому постійно не вистачало часу, завжди поспішав. Побудував дiм, мав невеликий бізнес. На дозвіллі любив віршувати.

Вірив в Україну без корупції, з нормальним законодавством, справедливими податками. Мріяв, щоб держава вступила у Євросоюз. Вважав, що це найкраще майбутнє для його трьох дітей (наймолодшій донечці - 11 років) та двох онуків.

Вчинок: 

На Майдан Володимир навідувався щотижня. Завжди брав із собою пакунки: возив протестувальникам їжу та ліки. Ніколи не брав ні зброї, ні навіть каски чи щита. Він не хотів воювати – бажав допомагати будувати нову країну. Наймолодшу донечку чоловік часто брав на Майдан, розповідав про революцію. Іншим дзвонив з Майдану, був дуже щасливий. Казав: "Я – на Майдані, відстоюю наші права".

Зранку, 18 лютого, Володимир Кіщук сказав, що не може більше сидіти вдома, коли вирішується доля держави. Завів машину і поїхав до Києва. Біля метро «Героїв Дніпра» залишив авто та помчав у центр міста на метро. Там зустрівся з двоюрідною сестрою Ганною, яка приїхала із західної України підтримати Майдан. Він не збирався йти на передову. Але таки втрапив на Інститутську, де тривало протистояння…

До 14 години з ним був зв'язок, старша донька розмовляла з ним по телефону. Близько 19 години родина дізналась про загибель Володимира. Він загинув одним з перших після сутичок біля Верховної Ради. Снайпер стріляв в голову зверху.

Допомога: 

картки Приватбанку - Кіщук Наталія Володимирівна

5168 7423 2204 8749 (Валюта картки — гривні)

5168 7423 3086 4574 (Валюта картки — долари США)
 

Регіони діяльності: 

Регіон загибелі: 

Рідний регіон: