Юлій Валерійович Мамчур

Біографія: 

Народився 15 серпня 1971 в м.Умані Черкаської області.

Український військовий льотчик 1-го класу, полковник Повітряних сил ЗСУ, командир 204-ї бригади тактичної авіації.

Після школи вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків, яке закінчив в 1991 році.

Проходив службу на аеродромі "Умань" в Черкаській області. Служив в Озернянському гарнізоні (Житомирська область). На початку 2013 року полковника Мамчура було призначено на посаду командира Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування «Південь». На той час його загальний наліт складав понад 900 годин.

Вчинок: 

4 березня 2014 р полковник Юлій Мамчур, очолюючи колону українських військових, проривався крізь оточення на аеродром "Бельбек" під Севастополем. Військовослужбовці мали намір потрапити на свої робочі місця. В руках несли 2 прапори - державний український та знамено Севастопольської бригади тактичної авіації ім. О. Покришкіна. Співали гімн України. У відповідь військові без розпізнавальних знаків, що заблокували входи на об'єкт, відкрили попереджувальний вогонь з автоматів та заявили, що в разі непокори будуть стріляти по ногам. Шляхом переговорів Юлію Мамчуру вдалося домовитись про те, щоб диспетчерів пропустили на аеродром.

22 березня російський БТР протаранив ворота та увірвався на територію частини. На ультиматум від нападників, а саме очистити територію частини, Мамчур відповів, що не може залишити територію частини без наказу з Києва та звернувся до підлеглих із закликом залишатись вірними присязі. Того ж дня полковника викрали. Через 5 днів після звільнення з полону, Мамчур заявив, що його 3,5 доби протримали в одиночній камері та намагались переконати перейти на службу в російську армію. Після передислокації з Криму військова частина Юлія Мамчура продовжує нести службу в Миколаєві. 21 серпня 2014 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст - за особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високопрофесійне виконання службового обов'язку. "Хто б там що не казав, я себе героєм не вважаю - просто виконую свій обов'язок" - скромно коментує свій подвиг Юлій Мамчур.

Події в яких брав участь: 

Рідний регіон: